Nepříhlášený uživatel

1.Z Studio rally report

ilustrativní fotografie
16.září 2012

Poslední srpnový víkend se v areálu základní školy ve Štípě jel 1. ročník nové asfaltové soutěže pod názvem 1. Z Studio rally. Na start osmého podniku šampionátu se postavilo celkem 35 soutěžících. Tuhle rally uspořádala nová skupina pořadatelů, která dokázala udržet vysoký standart závodů a pro všechny připravili dlouhé rychlostní zkoušky a výborné zázemí.
Naplánováno bylo sedm rychlostních zkoušek v areálu základní školy. Prostor nabízel mix chodníků, cestiček, zámkové dlažby, asfaltu různého charakteru, tartanu a šotolinových úseků. Celkem byly připraveny tři dlouhé rychlostní testy, které se jely 2x a jako bonus poslední spojením dvou úseků dohromady. Jedna šotolinová část byla v hustě zarostlém lesíku, hodně úzká a utažená, druhá šotolinová pasáž úplný opak, přes 1m široká trať dovolovala jezdit dveřmi napřed a toho hodně využívalo dravé mládí, které předvádělo ovládání modelu pod plynem a jízdu dveřmi napřed.
Počasí závodu přálo napůl, sice nepršelo, ale díky nočnímu dešti panovala po celý den vysoká vlhkost a tak se každý jezdec hodně zpotil a to ani nemusel startovat do rychlostní zkoušky.
V hlavní kategorii se stal vítězem František Doležal - Toyota Celica GT-FOUR z týmu 2012 AUTODROM Sosnová , který porazil druhého Kamila Sedláčka -Ford Fiesta RS WRC (Grifone) o pouhých 0,059s. Třetí byl pak v cíli Petr Pavlát -Toyota Celica GT-FOUR (2012 AUTODROM Sosnová). Tahle trojka si to rozdávala po celou dobu závodu a nikoho dalšího nepustila do boje o bednu. V průběžném pořadí šampionátu pak ta samá trojka bojuje o celkové vítězství. Do konce zbývají poslední dvě soutěže a při škrtání jednoho nejhoršího výsledky bude závěr šampionátu opravdu zajímavý.

Na startu se sešlo i početné pole juniorů, s třetím vítězstvím v řadě za sebou závod vyhrál David Sedláček -Škoda Fabia S2000 před Vítem Kutalem - Subaru Impreza WRC, který si ale druhým místem pojistil průběžné vedení v hodnocení juniorů. Na třetím místo dojel Jirka Rosík - Subaru Impreza WRC. Mezi Vítem Kutalem a Jirkou Rosíkem se tak odehraje souboj o letošní titul v juniorech.
Ve skupině 2WD byl od začátku jeden hlavní favorit na vítězství. Jiří Pavlík - Suzuki Swift S1600 dokázal vyhrát a díky neúčasti Petra Sekuly si pojistil s předstihem celkový titul ve skupině 2WD. Druhé místo v 1 Z Studio rally získal Roman Seifert s Citroen Saxo, třetí Tomáš Grebeníček - Fiat 500 Abarth .

V klasifikaci týmů jednoznačně vyhrává 2012 AUTODROM Sosnová a s předstihem si zajistil letošní titul, druhé místo Samohýl Motor Zlín, třetí tým Grifone.