Nepříhlášený uživatel

11. Caterpillar rally report

ilustrativní fotografie
14.března 2012

Po zimní přestávce máme za sebou první závod Intercupu. I přes velmi chladné počasí a velký hluk neúnavných nedělních dělníků na závodišti panovala uvolněná přátelská atmosféra. Po odbití deváté hodiny se ihned jezdci seřadili na startu shakedownu. Někteří jezdci pouze trénovali a ti méně připravení se snažili přizpůsobit své závodní speciály profilu tratě.

Na RZ1 se Kamil Sedláček ukázal jako favorit a nadělil druhému Petru Pavlátovi 3s. Třetí příčku obsadil David Mišalko se ztrátou 4s na prvního. Na paty jim šlapali trio Frantin Doležal, Tomáš Lysák a Filip Vítů.

ilustrativní fotografie První RZ byla za námi a nervozita jezdců začala stoupat. Druhou RZ vyhrál Sedláček a začal si budovat náskok na vedoucí příčce. Na druhém místě dojel Lysák, který se dostal do svého tempa a v celkovém pořadí se posunul na druhé místo. Na třetím místě dojel Mišalko. Pavlát přezul pneumatiky a to ho posunulo až na čtvrtou příčku přůběžného pořadí.
Po zbytek soutěže mezi sebou na špičce bojovali Sedláček, Mišalko, Pavlát, Lysák, Doležal, Bajza, Viktora, Mikl, Pekař, Vítů.

Kamil Sedláček si nakonec vybudoval náskok 24s na druhého Davida Mišalka a pouhé půl sekundy chybělo Petrovi Pavlátovi na druhé místo. Tomáš lysák také nezaostával na Petra Pavláta mu chyběly pouhé 3s.

Ve dvoukolkách ukázal své kvality Jiří Pavlík, který se umístil v celkovém hodnocení na 16. pozici a vyhrál dvoukolky. Petr Sekula předvedl nový prototyp jeho podvozku a premiéra se vydařila, po počátečních problémech vybojoval druhou příčku. Třetí příčku obsadil Roman Saifert.

V juniorech s přehledem vyhrál Vít Kutal, který předvedl pěknou vyrovnanou jízdu. Druhý v juniorech dojel Josef Jandouš jun. a na třetí příčce se umístil Tomáš Mudřík, který je nejmladší závodník v poli a za svými zády nechal mnoho starších závodníků a umístil se na 38. pozici celkově.

Letošní Caterpillar rally byl velmi povedený a uvolněný závod. Pořadatele ho zvládli na jedničku a panovala zde přátelská nálada se sportovním duchem.
Jako druhý podnik v sezóně nás čeká 12. The Great Cross Rally, která se pojede 21.4 ve Zlíně.