Přehled článků
ilustrativní fotografie
9.listopadu 2011

Criterium Fryšták - „PŘEDČASNÉ ROZHODNUTÍ ŠAMPIONÁTU“

Předposlední závod mistrovství obstarala druhou zářijovou sobotu rally pojmenovaná Criterium Fryšták, jenž se již počtrnácté konala v dobře známém areálu firmy ObalPrint ve Fryštáku. Pořadatelé zde připravili 9 rychlostních zkoušek na asfaltovém povrchu, který byl ovšem místy velmi nevyzpytatelný a tato soutěž rozhodně patřila mezi ty náročnější. Na start se postavilo 48 soutěžících, mezi nimiž nechyběla kompletní špička včetně vedoucího muže šampionátu Ayrtona Senny z Malé Skály. Ten se chtěl pokusit předčasně vybojovat letošní mistrovský titul, k čemuž mu stačilo jakkoliv porazit průběžně druhého a třetího jezdce klasifikace, Bruna Thiryho a Tomáše Lysáka. [číst více]

Slovácká rally - „SLOVÁCKÝ TRIUMF HONZY ŠRÁMKA“

V polovině srpna se uskutečnil osmý díl letošního šampionátu Intercup, který obstaral 4. ročník Slovácké Rally. Centrum závodu bylo tradičně situováno do parku „Na Cigánce“ v jihomoravském městě Hodonín. Harmonogram tvořilo 8 rychlostních testů na asfaltovém povrchu, sem tam okořeněných malou šotolinovou vsuvkou. Na start nejmladší soutěže mistrovství se postavilo 42 jezdců. Mezi nimi opětovně chyběl jeden z favoritů Pavel Sibera, konkurence však byla i tak obrovská, když kromě dalších rychlých jezdců přijeli i zástupci z Malé Skály Ayrton Senna a letos podruhé vítěz jarního Forestu Honza Šrámek. [číst více]

Jump rally - „NEČEKANÝ VÍTĚZ“

Dalším prázdninovým podnikem letošního Intercupu byla poslední červencovou sobotu Jump Rally konaná jako každým rokem v obci Nedachlebice na Uherskohradišťsku. 8. ročník této soutěže byl rozdělený do dvou samostatných etap, když dopolední část měla na programu pět měřených úseků na pěkné nezpevněné trati na pozemku pořadatele závodu, stejný počet erzet se pak odehrál v rozlehlém areálu u fotbalového hřiště. Tahle asfaltová část však byla díky velmi dlouhým rychlostním zkouškám rozhodující. Celkem tedy bylo na pořadu dne 10 rychlostních zkoušek. [číst více]

Tour de Cabin Int. Rally - AMK MALÁ SKÁLA STÁLE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Druhou polovinu letošního „mistráku“ načala nejstarší soutěž Intercupu známá pod názvem Tour de Cabin International Rally, konající se začátkem července v Bratřejově. 19. ročník tohoto slavného dvoudenního závodu s nejvyšším koeficientem 3 čítal celkem 15 rychlostních zkoušek, když v podvečer první páteční etapy čekaly na soutěžící čtyři měřené testy na technickém asfaltu v obci u fotbalového hřiště, v sobotu se pak tradičně rozhodovalo na dalších jedenácti erzetách situovaných do horských lesíků, kde byla povrchem různorodá šotolina. [číst více]
7.listopadu 2011

Michelin rally - „BLÁTIVÁ PROVĚRKA“

První polovinu letošního šampionátu Intercup uzavřel dvoudenní podnik nesoucí název Michelin Rally. Tato náročná šotolinová soutěž s nejvyšším koeficientem 3 se konala poslední červnový víkend v tradiční lesní lokalitě v obci Hvozdná. Nejdelší závod mistrovství měl v harmonogramu celkem 14 rychlostních zkoušek, když na páteční podvečer byly připraveny 4 měřené úseky, na sobotu pak zbývalo rozhodujících 10 testů. Před slavnostním startem svou roli sehrálo počasí, když velmi intenzivní liják nadělal z připravených tratí hodně bahnitou klouzačku. [číst více]
Úvod| Články| Kalendář| Výsledky| Klasifikace| Galerie| Jezdci| Teamy| Pravidla| Historie| Odkazy| Bazar| IZ, spolek.| Kontakt