Nepříhlášený uživatel

The Great Cross Rally report

ilustrativní fotografie
1.května 2012

Po vydařené Caterpillar rally máme za sebou také dvanáctý ročník The Great Cross Rally. V ranních hodinách se jezdci začali sjíždět na závodiště a rozbalovali své zázemí. Jelikož byl hlášen déšť tak po celý závod panovala napjatá atmosféra zda li začne pršet. Před desátou hodinu začal shakedown. Ukazuje se, že více a více závodníků se začíná věnovat nastavení svého podvozku, takže shakedown jela většina jezdců. Velká loterie se také odehrála s pneumatiky. Rychlostní zkoušky měly místy tvrdý povrch na který jsou lepší jiné pneumatiky než na lesní hrabanku, která byla v okrajových částech RZ.

A nyní k výsledkům.
V kategoriii čtyřkolek si vedení držel Petr Pavlát z týmu 2012 AUTODROM Sosnová a také nakonec zvítězil. Na záda mu dýchal jeho týmový kolega Doležal František, který skončil druhý. třetí místo si vybojoval Kamil Sedláček z teamu GRIFONE. Velký boj mezi sebou sváděli také Michal Pospíšil z týmu Red Bull a David Mišalko z týmu 2012 AUTODROM Sosnová. Micha Pospíšil nakonec Davida zdolal z náskokem 1,5 s. Za nimi následovali Lysák, Vítů, Čuřík, Bezděk a Mudřík.
V kategorii juniorů zvítězil Jiří Rosík. V závěsu za ním se držel Patrik Kameníček a také Tomáš Mudřík.
Ve dvoukolkách s přehledem vedl Petr Sekula, který stále dolaďuje prototyp podvozku. Na druhém místě se umístil Martin Jakubů a třetí byl Roman Seifert.

Na závěr tu máme vyjádření vítěze Petra Pavláta:
"Na tuto soutěž jsem se moc těšil, protože je profilem tratí RZ jednou z nejzajímavějších v šampionátu InterCupu. Po celou dobu jsme sváděli souboj s týmovým kolegou Františkem Doležalem, který nakonec vyzněl o pár sekund v můj prospěch, takže jsme si soutěž oba opravdu užili. I ostatní členové týmu se pochvalně vyjadřovali o zdejší trati. Trochu nemile nás překvapila nepřítomnost stánku s občerstvením, kde jsme si vloni dávali výborné steaky, ale aspoň jsme nebyli zatíženi zbytečnými kily navíc a lépe se nám běhalo. Taky jsem rád, že jsem vrátil Kamilovi Sedláčkovi prohru z úvodního závodu a tím se na něj bodově dotáhl.